aktuality

05.06.2015

INSTAGRAM

11.05.2014

http://www.facebook.com/pages/JV-PRODUKCE/244001511020?ref=search&sid=100000219363845.2401936348..1

JV PRODUKCE je na Facebooku

11.05.2014

 

PN

 

 

Jste návštěvník
číslo:

Divadlo Kvelb

Divadlo vhodné pro festival, slavnost, masopust, jarmark, pouť, dětský den, ples, banket, raut, Vánoce, atd.

Kvelb  je nezávislé, profesionální divadlo. Je to loutkové kočovné divadlo, pouliční teátr, činohra, výtvarné a alternativní divadlo. Je v něm spousta živé muziky, pohybu, kejklířských triků, loutek a maškar. Jeho členové tvoří výhradně sami svá představení - od návrhů scény, přes výrobu loutek a kostýmů, režii, herecké obsazení až po technické zázemí. Vidět nás můžete na festivalech, městských i jiných slavnostech, plesech, jarmarcích, oslavách, poutích, dnech dětí, hrajeme rádi na ulici i v  divadlech, hradech a zámcích, galeriích, zahradách a hospodách - tam, kde se něco děje nechybí Kvelb.

VZPLANUTÍ - Ohňové, loutkové představení, první svého druhu na světě, s hořícími loutkami a sice Javajkami  velikosti čtyř metrů. Představení je založeno na světelném efektu ohně a živosti loutek ? panáků (stickman), doprovázené hrou na bicí nástroje.

KAŠPAR REK ? pouliční představení (na motivy J.A.Komensky ? Labyrint světa...) , komedie, šestimetrový kolotoč, pohřeb atd. Hra na večer (neverbální představení doprovázené živou muzikou) plná loutkařiny, kejklířských prvků i akrobacie, například žonglování s ohněm, visuté hrazdy, chůze na dvoumetrových chůdách, ale  i loutky dosahující výšky až čtyř metrů. Zkrátka pouliční tyátr jak se sluší a patří.

OTESÁNEK - je dalším loutkovým představením Kvelbu, které je věnováno dětem i dospělým. Hudba, takzvaná živá (buben, banjo, bantara), Vás oblaží též ve spojení s písní. Rostoucí "udělané" děťátko Otesánek pojídá kromě všech možných věcí a bytostí také fyzikální veličiny a jiné nehmotnosti. Mizí v něm postavy - loutky všech možných druhů, od marionet z domácího loutkového divadélka až po lidi. Zkrátka něco, co má obrovskou chuť. Bude mu stačit jeho rodná vesnice, kraj, stát, planeta ... sní i Vás? Přijďte! Bát se nemusíte, protože ho budete baštit taky!

Hra o šesti dějstvích KTERAK ČESKÝ KAŠPÁREK SE ZVÍŘÁTKY PRINCIPÁLA  ZLÉHO POTRESTAL, ANEB JAK SI VODNÍK NA FLAŠINET ZAHRÁL A ČERT HOLOU HLAVU V KOTLI UVAŘIL.
dle her Matěje Kopeckého
Loutkové představení Divadla Kvelb, tak jako pokaždé, má i tentokrát zase netradiční tvář. I když netradiční jen v tom smyslu, že je  způsob hraní a vůbec celé toto divadelní umění už spíše pozapomenuté. Jinak se ale jedná o české, klasické, říkalo se domácí, loutkové divadlo, v jehož "kukátku" se hrávalo malými (jako lidská dlaň) marionetami mnoho příběhů vymyšlených i dějů dle skutečných událostí. Tato loutková představení, divadla, se  hrávala všude tam, kde se mohli lidé sejít. Tedy například ve stavení v domácnosti, ve stodole , špejcharu, na zahradě, ale také v hospodě ve škole, na návsi. Lidé se při tom bavili podobně jako dnes ? v tu chvíli nepracovali a na něco koukali ? ano byla to taková pratelevize. Kašpárek či jiné stvoření si mohl dovolit vše, nad vším zvítězil, všechno dobře dopadlo, hrála muzika ? zpívalo se. Častokrát některé z postav představovali málo oblíbené obecní či státní osoby a do těch se vždy hrdina obul co to dalo a publikum vypuklo ve smích a smích jak známo léčí a vyvolává libé pocity ? lid byl blažený. Srdečně Vás na ten kus zveme ? přijďte prosím a ochutnejte s námi vůni dětství našich babiček a dědů.

Černá Rodinka - pouliční představení. Chůdařský výlet mezi lidi v podobě ztřeštěné rodinky. Neustále se musí starat o neukázněného dědu, přerostlé nemluvně v dvoumetrovém kočáře (ten skrývá i loutkové divadlo) a žebravou matku hrající na harmoniku. S muzikou, v černém šatě jde ulicemi, vytváří improvizované situace, neplechy a konflikty, vyvolává nepokoje a různice, zkrátka vychytaná partička podivné famílie. V představení jsou použity prvky pouličního a jarmarečního divadla. Je v něm dávka černého humoru, lehkosti a nadhledu. Nevíte co se svou rodinou? ? přijďte se podívat!

Kára komediantů - nekonečný loutkový seriál první svého druhu na světě, pouliční představení plné loutek, (živá muzika, chůdy, pojízdné divadélko...)
Uličnickej Blázinec ? neverbální představení na chůdách, muzika (středověké píšťaly), loutky 4 m (Javajky), fantaskní kostýmy, masky, žonglování ? festivaly, průvody, slavnosti...
Kavkazské pohádky - hrané marionetami, Javajkami a dalšími typy loutek, živá muzika (buben, housle, akordeon a balalajka)
Pálení dobrého bydla ? neverbální vystoupení herců, kteří tančí na chůdách ? plesy, rauty, večírky, bankety,slavnosti,jarmarky,festivaly a jiné spol. akce
Chodníkovej špektákl ? neverbální na chůdách, masky, muzika, všechny možné kostýmy, improvizace - jarmarky, poutě, slavnosti...
Můj Bestiář ? neverbální představení na chůdách, fantaskní kostýmy, masky, muzika, žonglování, plivání ohně ? festivaly, slavnosti...